HAARLEM - Net na de Boekenweek verwelkomt Kennemer Boekhandel schrijvers Thomas Heerma van Voss en Joris van Casteren. Ze zullen met elkaar in gesprek gaan over biografisch schrijven.


Voor een schrijver zijn ongemakkelijke brokjes werkelijkheid vaak een dankbare prooi. Een schrijver loert er op, maakt er verhalen van. Kan dat zomaar? Kan een schrijver straffeloos over echte mensen en waargebeurde voorvallen schrijven? Wat zijn de overwegingen van een schrijver wanneer hij zich andermans levensverhalen toe-eigent?

Joris van Casteren en Thomas Heerma van Voss zijn gewaardeerde, maar totaal verschillende schrijvers. Maar bij de publicatie van hun recente boeken zagen zij een verband: allebei maken ze gebruik van historisch en biografisch materiaal. De een (Van Casteren) dook in een archief waar egodocumenten van honderden ‘gewone’ Nederlanders liggen opgeslagen, de ander (Heerma van Voss) noemde zijn roman Het archief en baseerde die goeddeels op zijn eigen jaren in een tijdschriftredactie en het sterven van zijn vader.

Nu zijn ze samen op reis en gaan ze over biografisch schrijven een spannende discussie aan, waarbij het publiek ook nadrukkelijk wordt betrokken. De bijeenkomst wordt opgeluisterd met bijzonder beeldmateriaal waar de auteurs tijdens het schrijfproces over beschikten.

Datum: donderdag 10 april

Aanvang: 20:00 uur

Entree: €10,-

Aanmelden: info@kennemerboekhandel.nl Locatie: Kennemer Boekhandel (Kleverparkweg 3)

Tijdsduur: ongeveer vijf kwartier